O NÁS
__________________________________________________________________________________


Chov těchto temperamentních chlupatých rarášků je pro nás zábavou, koníčkem i relaxací.
Náš chov klade důraz na pohodu a kvalitní život našich chovných zvířat. Snažíme se mít takový počet činčilek, aby pro nás každá činčilka zůstala "mazlíkem", kterému můžeme dopřát kvalitní péči a dostatek pozornosti.
Na našich stránkách naleznete fotky a veškeré informace o námi nabízených činčilkách, i o našich chovných jedincích. Činčilky chováme v čistém prostředí a krmíme kvalitní, vhodnou stravou. Naši svěřenci se každý večer mohou těšit na překvapení v podobě pamlsků, které si často pěstujeme a sušíme sami...

      

     


Finance získané prodejem činčilek jsou investovány zpět do chovu (kvalitní a pestrá strava, renovace ubikací, nákup nových činčilek z kvalitních zahraničních chovů, pravidelná veterinární péče o činčilky...). Nejen vzhledem k rozdílným cenám kvalitních, importovaných zvířat a nízké kupní síle českého trhu, rozhodně nejde o chov ziskový!

        
Takto nám činčiky "vylepšují" ubikace :-)
 

I když jsou pro nás činčilky především domácími mazlíčky, je naší prioritou vlastnit a odchovávat z chovatelského hlediska kvalitní zvířata. Naše činčilky pocházejí nejen z kvalitních českých chovů, ale neváháme se potrápit s importováním činčilek z Německa, Rakouska, Belgie... Kritéria "líbivosti" činčilek však máme malinko jiná, než na klasických výstavách (kde jsou kritéria z velké části převzatá od kožkařů). Činčilky si vybíráme především podle osobních sympatií a neméně důležitá je pro nás jejich povaha. Dbáme na kvalitu kožíšků, barevné mutace a celkové stavby těla. Jen je pro nás důležitějším kritériem např. roztomilý ksichtík a příjemná povaha než vysoká váha.

Vlastníme a odchováváme tyto mutace:

  • BLUE  DIAMOND (White, TOV, Ebony)
  • VIOLET (SC, White, TOV, Ebony)
  • SAPPHIRE (AVC, White, TOV, Ebony)
  • BLACK VELVET (SC, AVC)
  • STANDARD GRAY  (AVC, SC)
  • EBONY (Violet, Beige, White, Safír, Blue Diamond)

 

JAK TO ZAČALO...
__________________________________________________________________________________

 

Vše začalo v roce 2005 návštěvou zverimexu a jednou roztomilou činčilý samičkou s velkými kukadly. 
Nikdy se nebráním žadonění své dcerky Barborky o návštěvu zverimexu (často žadoním spíš já). Při jedné návštěvě jsme objevili smutného mrňavého mončičáka s kouzelnýma očkama – a neodolali jsme. Činčilce jsme dali jméno BETY -  je zvědavá a čiperná jako opička. I když v té době byla Barča ještě malinká, naučila se respektovat Betčinu neochotu k mazlení, chování a muchlování. Jak ráda říkala: "činčilka je zvířátko koukací" - a že je na co se koukat :-).
Jediný spor mezi činčilkou a dcerkou byl ten, že jí Betka s oblibou kradla pastelky... domluvy se samozřejmě míjeli účinkem.

             

 

V roce 2012 jsem přišla s nápadem, obohatit nám i Betynce život o společnost dalších činčilích neposedů.  Původně jsme plánovali pouze jednu samičku. Později se nám zalíbil nápad, pořídit činčilí páreček a zpestřit si tak chov činčil i o odchov malých činčilátek. Začalo pátrání na internetu a rozmýšlení, kterou z barevných mutací budeme odchovávat? Postupně, jak jsme objevovali "činčilí svět" a množství nejrůznější mutací, přibývalo i členů naší domácnosti... Na současné členy naší činčilí party se můžete kouknout v menu NAŠE ČINČILKY.

Naše první chovná činčilka EIFFEL

 

JAK BYDLÍME...
__________________________________________________________________________________

Činčilky chováme v samostatné místnosti ve skříňových ubikacích.